İnstagram Facebook Twitter Vimeo
19 Şub - 8 Tem (Gece) - 15 Ekim - 10 Ara 2017
Kayıtlar açıldı! / Register Online Now!

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Online Kayıt Olma Adımları

Yarışmaya aşağıdaki adımlarla online kayıt olabilirsiniz:
Önemli: Eğer daha önce bir MCR Racesetter yarış sitesine üye olduysanız, eposta ve şifre bilgileriniz diğer yarış sitelerinizde geçerlidir. 3. Adımdan devam edebilirsiniz.
1-Kullanıcı Hesabı açılması
Bu sebeple ilk önce her sayfanın sağ üst köşesideki “Kullanıcı Girişi / Yeni Kayıt” sekmesinden yeni kullanıcı kaydı oluşturmalısınız..
Yarış başvurusu yapılabilmesi için her yetişkin kullanıcının kendine ait kullanıcı hesabı olması gerekmekterdir. Çocukların başvuruları yetişkin kullanıcı hesabı kullanırak yapılmaktadır.
2-Hesap Aktivasyonu
Eposta adresinize gelecek aktivasyon koduna tıklayarak kullanıcı hesabını aktive ediniz.
3-Kullanıcı girişi
Sayfanın sağ üst tarafından kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.
4-Yarışma Kayıt
“Kayıt Ol” sayfasında, sol sütunda BAŞVURU DURUMUNUZ artık kayıt yapılabilen parkurlar vardır. Parkurunuzu seçip kayıt olabilirsiniz.

Nasıl Ayakkabı seçilmeli?

Birçok patika koşucusu toprak ağırlıklı gevşek zeminler için özel olarak tasarlanmış tabanı tırtıklı ve yol koşusu ayakkabılarından genellikle daha sert olan ayakkabılar kullanırlar. Genellikle hafif, esnek naylon plastik katmanıyla ayağı sivri taş ve diğer nesnelerden gelebilecek yaralanmalara karşı korur. Patika koşusu yol koşularına göre daha yumuşak ortamlarda gerçekleştiğinden, aşınma o derece önemli değildir. Ek olarak, patika koşusu ayakkabıları, düz olmayan zeminlerde dengeyi sağlayacak şekilde yere daha yakındır. Değişen zeminlerde (toprak, çakıl, çamur, yaprak örtüsü, kaya, vs) kaymadan tutunabilen tırtıklı taban yapısı seçmelisiniz.

Nasıl Kıyafet seçilmeli?

İklime uygun ıslandığında üşütmeyen, ter atan kıyafetler seçilmelidir. Orman içleri şehire göre birkaç derece daha serin olur. Başlarken, yarış sırasında ve sonunda durmanız gerektiğinde sizi koruyabilen, ama koşu sırasında fazla ısı tutmayan malzemeler seçmelisiniz. Kış ve serin mevsimlerde uzun bacaklı tayt ve koşu pantalonları adele sakatlıklarını azaltır, ince bir bere/bandana ve bir çift ince eldiven parkur içinde ısı kontrolü yapmanızı sağlar.


Gönüllü Olun
Eğer yarışmacı t-shirt’ü giymeyecekseniz, gönüllü görevli olarak bu maceranın gerçekleşmesine destek olabilirsiniz. Gönüllü olmak için tıklayın
Foto Galeri
MAY
Geyik Koşuları bir Macera Akademisi - Race Setter organizasyonudur.
© 2012 Tüm hakları saklıdır.
Renkli Kare