İnstagram Facebook Twitter Vimeo
17 Şubat 2019 - 22 Haziran(Gece) 2019 - 13 Ekim 2019 - 8 Aralık 2019

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Online Kayıt Olma Adımları

Yarışmaya aşağıdaki adımlarla online kayıt olabilirsiniz:
Önemli: Eğer daha önce bir MCR Racesetter yarış sitesine üye olduysanız, eposta ve şifre bilgileriniz diğer yarış sitelerinizde geçerlidir. 3. Adımdan devam edebilirsiniz.
1-Kullanıcı Hesabı açılması
Bu sebeple ilk önce her sayfanın sağ üst köşesideki “Kullanıcı Girişi / Yeni Kayıt” sekmesinden yeni kullanıcı kaydı oluşturmalısınız..
Yarış başvurusu yapılabilmesi için her yetişkin kullanıcının kendine ait kullanıcı hesabı olması gerekmekterdir. Çocukların başvuruları yetişkin kullanıcı hesabı kullanırak yapılmaktadır.
2-Hesap Aktivasyonu
Eposta adresinize gelecek aktivasyon koduna tıklayarak kullanıcı hesabını aktive ediniz.
3-Kullanıcı girişi
Sayfanın sağ üst tarafından kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.
4-Yarışma Kayıt
“Kayıt Ol” sayfasında, sol sütunda BAŞVURU DURUMUNUZ artık kayıt yapılabilen parkurlar vardır. Parkurunuzu seçip kayıt olabilirsiniz.

Nasıl Ayakkabı seçilmeli?

Birçok patika koşucusu toprak ağırlıklı gevşek zeminler için özel olarak tasarlanmış tabanı tırtıklı ve yol koşusu ayakkabılarından genellikle daha sert olan ayakkabılar kullanırlar. Genellikle hafif, esnek naylon plastik katmanıyla ayağı sivri taş ve diğer nesnelerden gelebilecek yaralanmalara karşı korur. Patika koşusu yol koşularına göre daha yumuşak ortamlarda gerçekleştiğinden, aşınma o derece önemli değildir. Ek olarak, patika koşusu ayakkabıları, düz olmayan zeminlerde dengeyi sağlayacak şekilde yere daha yakındır. Değişen zeminlerde (toprak, çakıl, çamur, yaprak örtüsü, kaya, vs) kaymadan tutunabilen tırtıklı taban yapısı seçmelisiniz.

Nasıl Kıyafet seçilmeli?

İklime uygun ıslandığında üşütmeyen, ter atan kıyafetler seçilmelidir. Orman içleri şehire göre birkaç derece daha serin olur. Başlarken, yarış sırasında ve sonunda durmanız gerektiğinde sizi koruyabilen, ama koşu sırasında fazla ısı tutmayan malzemeler seçmelisiniz. Kış ve serin mevsimlerde uzun bacaklı tayt ve koşu pantalonları adele sakatlıklarını azaltır, ince bir bere/bandana ve bir çift ince eldiven parkur içinde ısı kontrolü yapmanızı sağlar.

Parkur düz mü?

Kısaca “Geyik Parkuru” diye de bilenen yarış parkurları, geyiklerin rahatça koştuğu, inişli çıkışlı rotalar içerir. 14K parkurunda 400 metre, 4K parkurunda 140 metre yükselir ve alçalırsınız. Detayları parkur parkur bu sayfadaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

Zeminde ne var? Çamur oluyor mu?

Geyikler ormanda yol olmayan yerleri sever. Bizim parkur da öyle. Yer yer çamur var, yer yer yapraklar kaygan, bazen köklerin, hatta devrilmiş ağaçların üstünden atlamak gerekiyor. Mutlaka videolara, facebook fotoğraflarına ve patika koşusu sayfamıza bakın.

Ormanda yolumu nasıl bulacağım?

Geyik Koşuları ITRA standartlarında bir patika koşusu (trail running) parkurlarında koşulardır. Ağaçların üstünde kırmızı ve mavi bayraklar bulunur. Parkurda kalmanız gereken başlıca yerlerde şeritle işaretleme yapılır. Önünüzdekini izlemeden İşaretlere bakarak koşmak gerekir! Patika koşusu sayfamızda işaretleme örneklerini görebilirsiniz .

Yarışma ödülleri nelerdir?

Geyik Koşuları’nda maddi ödül bulunmamaktadır. Sponsor ödülleri, gelecek yarışlara ücretsiz/indirimli katılım hakları, madalya/kupa gibi ödüller bulunmaktadır.

Servis kayıtları nedir?

Yarış günü etkinlik alanına yarışmacılarımızı ücretsiz olarak taşıyan aracımıza yapılan kayıtlardır.

Peki, servis kayıtları nasıl yapılır?

Genellikle yarışa 10 gün civarı kaldığında servis kayıtlarımız açılır ve web sitemiz, toplu mailing, sosyal medya kanallarımızdan duyurulur. Kayıt bağlantıları üzerinden yapılan basit birkaç işlem sonrası kayıt işlemi tamamlanır. Servis kayıtları açıldığında ŞURADA göreceksiniz. Lütfen unutmayın, servis kayıtlarımız sınırlıdır ve kayıtlar kapandıktan sonra kayıt alınmayacaktır. Yarış günü servis kalkış noktasına gelen yarışmacılara kayıt kontrol yapılacaktır.

Servise kayıt yaptıramadım, gelsem binemez miyim?

Gönül ister ki binebilin. Fakat servislere kayıt olan kişi sayısını dikkate alarak araç ayarlamaktayız. Özetle; eğer servis ile gelmek istiyorsanız kayıtları kaçırmayın. Kaçtı diyelim, o zaman da 2 alttaki madde ile devam edelim lütfen.

Ben yarışmacıyım fakat arkadaşım ya da ailemden birisi daha gelecek. Servise kayıt olabilir mi?

Sizin misafiriniz bizim misafirimizdir, buyursunlar (1 kişi). Ama ricamız; onun için de servis kaydı oluşturulması.

Servisleriniz haricinde etkinlik alanına nasıl gelebiliriz?

Bu sorunuza ULAŞIM sayfamızdan detaylı yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca, toplu ulaşımla Bahçeköy’e vardıktan sonra orman ana kapısında göğüs numaranızı göstererek otostop yapmak işe yarayacaktır. O saatte ormana giren her 3 aracın 1i (belki daha azı, belki fazlası) yarışa geliyor olacak.

Ormana kendi aracımızla gelmek istesek hangi güzergahı izlemeliyiz, ormana giriş ücretli mi?

Bu sorunuza da ULAŞIM sayfamızdan detaylı yanıt bulabilirsiniz.

Şehir dışından geleceğim, konaklama ile ilgili opsiyon sunuyor musunuz?

Kısa olduğu için KONAKLAMA sayfamızda yazan bilgiyi aynen buraya kopyalıyorum; “Belgrad Ormanları’nda çadır kamp imkanı yoktur. Katılımcılar şehir merkezinde konaklamalıdır.”

Kit dağıtım merkezleri neresidir?

Kit dağıtımını, servis hareketlerini ve yarış programını içeren detaylı akışımız ŞURADA. Yarıştan 1 hafta kadar önce kit dağıtım merkezlerimizi açıklıyor olmaktayız.

Kitimi benim yerime kim, nasıl alabilir?

Aslına bakarsanız yarışmacılarımızın kitini sadece kendisine teslim etme taraftarıyız, ama sizi bunun için zorlayacak değiliz  Eğer sizin yerinize başkası kitinizi alacaksa yaris@maceraakademisi.com ‘a mail atmanızı rica ediyoruz. Mailde kimliğiniz ve “ ……….isimli kişi kitimi alabilir, feragatnamemi imzalayabilir.” İbaresi ve “yarışmacı ad/soyad/telefon/imza” bilgileri yer almalıdır. **Yarışmacı kiti başkasına teslim edilirken, teslim alanın ad/soyad/telefon/imza bilgileri alınacaktır.

Whatsapp ya da başka bir uygulamadan göndersek olmaz mı?

Bir yukarıda belirttiğimiz gibi, mail olarak rica ediyoruz.

Etkinlik günü alanda kit dağıtımı olacak mı?

Yarıştan önceki kit dağıtım günlerinde kitlerini alamayanlar etkinlik günü dağıtım çadırlarımızdan kitlerini alabilir. Ama önceden söyleyelim; son güne bırakmayın lütfen! Ama illa ki “son gün alacağım” derseniz , parkur start saatinizden en az 1,5-2 saat önce alanda olmanızı öneriyoruz.

Yarışa kayıt oldum fakat gelemedim, yarıştan sonra kit gönderimi yapıyor musunuz?

En geç yarışa kadar kitlerinizi teslim aldınız aldınız (veya birisine aldırdınız, kurallar bknz 2 madde yukarısı), alamadıysanız yeni kitler için bir sonraki yarışımızı beklemek durumunda kalacaksınız maalesef. Yarıştan sonra kit dağıtımı veya teslimi yapmamaktayız.

Yarışa katıldım, madalya törenini beklemeden alandan ayrılmak durumunda kaldım. Kürsü ödüllerimi/hediyelerimi nasıl alabilirim?

Sistemde kayıtlı adresinize kargo ile (alıcı ödemeli) yolluyoruz. Bu arada “sistemde kayıtlı adres” demişken, bilgilerinizi güncel ve eksiksiz tutmaya özen gösterin lütfen. Sonra ofiste çok zorlanıyoruz :)

Yarışlarda “Gönüllü” olarak yer almak istiyorum. Gönüllüler ne yapar, motivasyon için onlara ne sağlarsınız?

Aslına bakarsanız dünyada bu tür organizasyonlarda gönüllülerin önemi çok büyük. Bizim için desteği çok değerli olan gönüllülük konusunu burada birkaç satırda anlatmamız eksik kalacaktır. O yüzden sizi ŞURADAN gönüllü sayfamıza yönlendirelim. Yarışmalarımızda illa koşacaksınız diye bir kural yok, gelin, gönüllü olun, KOŞ-TUR un :)

Yarışa kayıt ücretleri biraz pahalı gibi mi?

Gönül ister ki bu organizasyonlarımızı sizler için ücretsiz yapalım. Ama günümüz şartlarında pek mümkün değil. Yarışa kayıt ücretlerimiz erken kayıt dönemlerinde oldukça makul. Örneğin 2018 içerisinde ilk kayıtları 40küsür liralara yaptık. E ama son dakikaya kadar beklerseniz tabii ki fiyat artıyor. Çünkü bunun bize operasyonel yükü artıyor. Mesela uçak bileti alırken son dakikayı bekliyor musunuz ? :)

Yarışa kayıt oldum ama yarışa gelemeyeceğim. Ücretimi iade alabiliyor muyum?

Sizleri mağdur etmek istemeyiz. İptal ve iade koşullarımız KAYIT SAYFAMIZ ’ ın hemen alt kısmında detaylı şekilde mevcuttur.

Yarışa kayıt oldum, gelemeyeceğim. Hakkımı bir diğer yarışa aktarmamız mümkün müdür?

Bir yukarıdaki madde geçerlidir. Özetle, aktarım mümkün değildir.

Yarışa promosyon kodu ile kayıt oldum ama katılamayacağım. Katılım hakkımı sonraki yarışa devredebiliyor muyum?

İki yukarıdaki madde geçerlidir. Özetle, aktarım mümkün değildir.

Benim sorunum “sık sorulan sorular” sayfanızda bulunmuyor, hadi bakalım, ne yapacağız?

Size bir yaris@maceraakademisi.com kadar uzağız. En olmadı 0530 414 45 97 ‘den bize ulaşabilirsiniz.

Başka sorum yok, eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Canınızın sağlığı :)


Gönüllü Olun
Eğer yarışmacı t-shirt’ü giymeyecekseniz, gönüllü görevli olarak bu maceranın gerçekleşmesine destek olabilirsiniz. Gönüllü olmak için tıklayın
Foto Galeri
MAY
Geyik Koşuları bir Macera Akademisi - Race Setter organizasyonudur.
© 2012 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım : Renkli Kare