İnstagram Facebook Twitter Vimeo
17 Şubat 2019 - 22 Haziran(Gece) 2019 - 13 Ekim 2019 - 8 Aralık 2019

Malzeme

Kişisel Zorunlu Malzemeler

Kafa lambası: Sadece ‘Gece Koşusu’ / Geyik Koşuları by Night etkinliğimizde kafa lambası ve yedek pil bulundurma zorunluluğu vardır. İsterseniz yanınızda getirebilir veya etkinlik alanında bulunan RaceShop çadırımızdan satın alabilirsiniz.

Ayakkabı: Birçok patika koşucusu toprak ağırlıklı gevşek zeminler için özel olarak tasarlanmış tabanı tırtıklı ve yol koşusu ayakkabılarından genellikle daha sert olan ayakkabılar kullanırlar. Bunlar; hafif, esnek naylon plastik katmanıyla ayağı sivri taş ve diğer nesnelerden gelebilecek yaralanmalara karşı korur. Patika koşusu yol koşularına göre daha yumuşak ortamlarda gerçekleştiğinden, ayakkabı tabanında erime daha az olabilir. Ek olarak, patika koşusu ayakkabıları, düz olmayan zeminlerde dengeyi sağlayacak şekilde yere daha yakındır. Değişen zeminlerde (toprak, çakıl, çamur, yaprak örtüsü, kaya, vs) kaymadan tutunabilen tırtıklı taban yapısı seçmelisiniz. Geyik Koşuları parkuru, özellikle kış aylarında çok çamurlu olabilir.

Kıyafet: İklime uygun ıslandığında üşütmeyen, ter atan kıyafetler seçilmelidir. Orman içleri şehire göre birkaç derece daha serin olur. Başlarken, yarış sırasında ve sonunda durmanız gerektiğinde sizi koruyabilen, ama koşu sırasında fazla ısı tutmayan malzemeler seçmelisiniz. Kış ve serin mevsimlerde uzun bacaklı tayt ve koşu pantalonları adele sakatlıklarını azaltır, ince bir bere/bandana ve bir çift ince eldiven parkur içinde ısı kontrolü yapmanızı sağlar.

Diğer isteğe bağlı ekipmanlar ise; Belde taşınabilen su şişeleri veya çoğu zaman sırtta taşınan Camel bag’de tabir edilen hortumlu torbalar, Mevsime göre koruyucu güneş kremi, güneş gözlüğü. Atıştırmalık yiyecek ve enerji besinleri olarak sıralanabilir. Organize koşular dışında Doğada 10 temel malzemeyi taşımak, doğa yolculuklarının yapısında olan tehlikeleri azaltabilir.

Yedek Malzeme: Belgrad Ormanı zemin kış ve bahar aylarında sürekli ıslak ve çamurlu olabilir. Yaz aylarında bile yağış sonrası günlerce çamur ve su birikintileri kurumayabilir. Orman içi her mevsimde İstanbul şehir merkezine göre 2-5 derece daha soğuk bir iklime sahiptir. İstanbul'un kuzeyinde yer alan ormanda, şehir merkezinde yağış yokken yağmur yağabilir, kış aylarında sadece bu bölgeye kar düşebilir. Bu sebeple dönüş yolculuğu için mutlaka yedek ayakkabı, çorap, kıyafet getirilmesi önerilir. Sabah erken saatte orman yollarında sıklıkla çiğ veya kırağı, lokal yoğun sis olşabilir. Araç kullanırken lütfen dikkatli olunuz.

Geyik Koşularında kısıtlı su dağıtıldığı için, suluklu çanta veya matara taşımanız önerilir.

Parkur İkmal Noktaları hakkında duyuru:
4km parkurunda su verilmeyecektir.
14km parkurunda 6,7km noktasında bir adet su istasyonu* olacaktır.
28km parkurunda 6,7km, 13,8km, 20.7km noktalarında su istasyonu* olacaktır. 13,8km istasyonunda büskivi ve meyve de olacaktır.

NOT: Su istasyonlarında bardak su dağıtılacaktır. Bardak ambalajları 30 metre içindeki çöp kutullarına atılmak zorundadır, parkura ambalajla devam eden yarışmacılara zamna cezası verilir. Yarışmacıların matara, hortumlu su torması, vb sıvı alma sistemi ile koşması serbesttir.

HAZIRLIK: Patika koşuları doğa içinde mevcut patika ve yolları kullandığı için çeşitli zeminlerde iniş ve çıkışlar içerir. Yarışma öncesinde asfalt dışı koşullarda koşmak, yakındaki bir parkta eğimli rotalarda dolaşmak eğer daha önce tecrübe etmediyseniz patika koşullarına sizi biraz hazırlar.

Geyik Koşusu parkurlarının detayları Parkurlar sayfasında ilan edilmiştir. Rota ve yükseklik grafiğini inceleyerek kendinize en uygun koşu stratejisini belirleyebilirsiniz. Yarışmadan önce işaretlenecek parkurda alışma koşusu/yürüyüşü yapmanız önerilir.

Geyik Koşuları’na uygun spor malzemeleri için TIKLAYINIZ

Gönüllü Olun
Eğer yarışmacı t-shirt’ü giymeyecekseniz, gönüllü görevli olarak bu maceranın gerçekleşmesine destek olabilirsiniz. Gönüllü olmak için tıklayın
Foto Galeri
MAY
Geyik Koşuları bir Macera Akademisi - Race Setter organizasyonudur.
© 2012 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım : Renkli Kare